Aktualitātes

Aprīlis, 2021.

Sākot ar 15.novembri, atstākam svētdienas dievkalpojumu video ierakstu publicēšanu mūsu Youtube kanālā.

No visa, ko ir vērts zināt, apustulis Pāvils saka šo: „Es apņēmos pie jums citu neko nezināt kā vien Jēzu Kristu, krustā sisto” (1Kor 2:2). Jēzus miesā pie krusta piepildās noslēpums, kas nav acīmredzams bez ticības, cerības un mīlestības, kā apustulis citviet saka: „Mēs nesam savā miesā Jēzus nāvi, lai arī Jēzus dzīvība atspīdētu mūsu miesā” (2Kor 4:10).

Marts, 2021.

Lieldienu muzikālais gaismu stāsts

Lieldienās jauna sākuma aktualitāti izjūtam skaudrāk kā jebkad, tāpēc šogad Cēsu Sv. Jāņa baznīcas fasāde iemirdzēsies muzikālā stāstā par pārmaiņām, ko ievada
Augšāmcelšanās brīnums. Kad jaunās dzīvības ceļš ir sācies, priekšā cīņa ar ierasto, lai izlauztos cauri šaubu līkločiem un stiprinātu ticību tīrajam un mūžīgajam.

Jēdziens «Krusta ceļš» – Via Crucis – apzīmē Kristus ciešanu ceļu, ko pēc tam, kad Pilāts bija piespriedis nāves sodu, Jēzus, nesot smago krustu, veica līdz soda izpildes vietai Golgātas kalnā, Jeruzālemē. ‍

Tradicionālajā Krusta ceļā ir 14 apstāšanās vietas – stacijas. Katrā apstāšanās vietā, kas tiek veltītas kādam no Jēzus Kristus pēdējiem dzīves mirkļiem pirms krustā sišanas, tiek lietoti lasījumi, lūgšanas un sagatavotas apceres.

Janvāris, 2021.

Atsaucoties valsts prezidenta Egila Levita aicinājumam visos kristīgo konfesiju dievnamos visā Latvijā skandēt baznīcu zvanus, arī Cēsu Svētā Jāņa baznīcas tornī
2021.gada 26.janvārī pulksten 18:00 zvanīsim zvanu par godu 100.gadadieni kopš dienas un stundas, kad Latvijas diplomāti Parīzē saņēma vēsti par Latvijas atzīšanu de iure.
 

Video ierakstu ar Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāja Didža Kreicberga un evaņģēlistu Jāņa Gabrāna un Jāņa Tolpežņikova uzruna Jaunā gada sākumā var nosaktīties šeit:

https://youtu.be/QRVKj-FfDqo

Decembris, 2020.

Visapkārt jūtams satraukums. Gan pirmssvētku iepirkšanās drudža, gan arvien pieaugošo ierobežojumu dēļ. Tomēr ļoti iespējams, ka tieši šajā gadā Ziemsvētki būs īstāki un izgaismojošāki nekā līdz šim. Šogad vēl vairāk nekā citus gadus Kristus piedzimšana būs jāpiedzīvo visupirms jau tieši savās sirdīs.

Kā ierasts, informējam par Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas projekta aktualitātēm.

Vērienīgākie šī projekta ietvaros veicamie uzdevumi: baznīcas fasādes atjaunošana, piekļautās teritorijas labiekārtošana, vitrāžu atjaunošana un vēl daži iekšdarbi, ir noslēgušies jau rudenī tāpēc gada izskaņā varam baudīt paveiktā augļus.

Atbalstīt līdzcilvēkus, pat, ja tas nozīmē palīdzēt uz ielas sastaptam svešiniekam, mēs kā kristieši esam aicināti ikdienu.

Būt redzīgiem, atsaucīgiem, klātesošiem.

Bet tikai vēl vienu dienu, tas ir, līdz piektdienas darba dienas beigām mums ikvienam ir iespēja būt vienam no šeit pat Cēsīs rīkotas palīdzības akcijas senioriem.

Sieviešu resursu centrs “Prieks” sadarbībā ar Cēsu Svētā Jāņa draudzes diakoniem trešo gadu rīko akciju “Dalies mīlestībā!”, aicinot sarūpēt dāvanas līdzcilvēkiem, kuriem tas ļoti nepieciešams.

 

Žēlastība jums un miers no Dieva, mūsu Tēva, un no Kunga Jēzus Kristus!

Novembris, 2020.

Dievkalpojumi Cēsu Svētā Jāņa baznīcā tiek noturēti ceturtdienās pulksten 18:15 un svētdienās pulksten 11:00.
Dievkalpojumus vada mācītājs Didzis Kreicbergs ar palīgiem.

 

Šī gada nogalē no 12. līdz 26. decembrim, grupa “Triānas Parks” aicina uz koncertu sēriju “Kompozīcijas”. Cēsu Svētā Jāņa baznīcā koncerts notiks svētdien 13.decembrī pulksten 19:00.
 

Oktobris, 2020.

Cēsu Svētā Jāņa baznīcas vēsturi kopš šīs vasaras beigām var izzināt ar jaunas mobilās lietotnes palīdzību. Tajā apkopoti vairāki desmiti audiostāstu par ievērojamākajiem apskates objektiem Cēsu senākajā dievnamā. Lietotnē pieejami dažādi rīki, kas aizraujošā veidā atklāj baznīcā saglabātās vērtības, kā arī ļauj ielūkoties dievnamā dažādos tā pastāvēšanas laikos.

Septembris, 2020.

20. septembrī plkst. 17.00 - Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Kristīgās mācības ievadnodarbība 10. septembrī pulksten 18:15, piedaloties ceturtdienas dievkalpojumā.

Augusts, 2020.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 22.līdz 23.augustam, Raunā un Cēsīs norisinājās nu jau pēc kārtas septītās Cēsu Sv.Jāņa ev.luteriskās lauku draudzes dienas. Šogad draudzes dienu moto bija „Tu piepildi mani ar prieku Sava vaiga priekšā...” (Ps.16:11)

Sestdien, 29.augustā pulksten 11.00 Cēsu Svētā Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze ikvienu interesentu aicina uz arhibīskapa Jāņa Vanaga vadīto pateicības svētku dievkalpojumu. Pateicības svētku turpinājumā (ap pulksten 13.00) kopā svinēsim mūsu baznīcas restaurācijas projekta darbu pabeigšanu.

Maijs, 2020.

Jūnijā apritēs divi gadi kopš Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas projekta faktisko darbu uzsākšanas. Šajā laikā restaurācijas komandas ieguldījums ir būtiski uzlabojis ne tikai ēkas vizuālo tēlu, bet arī tās funkcionālo ilgtspēju. Cēsu vecpilsētas siluetu veidojošā centrālā objekta atdzimšanu jau šobrīd atzinīgi novērtējuši gan cēsnieki, gan pilsētas viesi. Līdz projektā plānoto darbu noslēgšanai atlicis vairs pavisam nedaudz.

Sākot ar ceturtdienu, 14.maiju, atsākam dievkalpojumu noturēšanu baznīcā:

Ceturtdienās pulksten 18:15, svētdienās, kā ierasts - 11:00.

Lai nodrošinātu Tieslietu ministrijas nosacījumu ievērošanu, tiek ieviesti vairāki noteikumi svētdienas dievkalpojumos mūsu draudzē:

Dievkalpojumā drīkst piedalīties ne vairāk kā 25 cilvēki (ieskaitot kalpotājus).

Pieteikšanās dievkalpojuma apmeklējumam ir obligāta, sūtot sms (īsziņu) mācītājam Didzim: 26173331 un saņemot apstiprinājumu.