Aktualitātes

Februāris, 2021.

Sākot ar 15.novembri, atstākam svētdienas dievkalpojumu video ierakstu publicēšanu mūsu Youtube kanālā.

 

Janvāris, 2021.

Atsaucoties valsts prezidenta Egila Levita aicinājumam visos kristīgo konfesiju dievnamos visā Latvijā skandēt baznīcu zvanus, arī Cēsu Svētā Jāņa baznīcas tornī
2021.gada 26.janvārī pulksten 18:00 zvanīsim zvanu par godu 100.gadadieni kopš dienas un stundas, kad Latvijas diplomāti Parīzē saņēma vēsti par Latvijas atzīšanu de iure.
 

Video ierakstu ar Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāja Didža Kreicberga un evaņģēlistu Jāņa Gabrāna un Jāņa Tolpežņikova uzruna Jaunā gada sākumā var nosaktīties šeit:

https://youtu.be/QRVKj-FfDqo

Decembris, 2020.

Visapkārt jūtams satraukums. Gan pirmssvētku iepirkšanās drudža, gan arvien pieaugošo ierobežojumu dēļ. Tomēr ļoti iespējams, ka tieši šajā gadā Ziemsvētki būs īstāki un izgaismojošāki nekā līdz šim. Šogad vēl vairāk nekā citus gadus Kristus piedzimšana būs jāpiedzīvo visupirms jau tieši savās sirdīs.

Kā ierasts, informējam par Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas projekta aktualitātēm.

Vērienīgākie šī projekta ietvaros veicamie uzdevumi: baznīcas fasādes atjaunošana, piekļautās teritorijas labiekārtošana, vitrāžu atjaunošana un vēl daži iekšdarbi, ir noslēgušies jau rudenī tāpēc gada izskaņā varam baudīt paveiktā augļus.

Atbalstīt līdzcilvēkus, pat, ja tas nozīmē palīdzēt uz ielas sastaptam svešiniekam, mēs kā kristieši esam aicināti ikdienu.

Būt redzīgiem, atsaucīgiem, klātesošiem.

Bet tikai vēl vienu dienu, tas ir, līdz piektdienas darba dienas beigām mums ikvienam ir iespēja būt vienam no šeit pat Cēsīs rīkotas palīdzības akcijas senioriem.

Sieviešu resursu centrs “Prieks” sadarbībā ar Cēsu Svētā Jāņa draudzes diakoniem trešo gadu rīko akciju “Dalies mīlestībā!”, aicinot sarūpēt dāvanas līdzcilvēkiem, kuriem tas ļoti nepieciešams.

 

Žēlastība jums un miers no Dieva, mūsu Tēva, un no Kunga Jēzus Kristus!

Novembris, 2020.

Dievkalpojumi Cēsu Svētā Jāņa baznīcā tiek noturēti ceturtdienās pulksten 18:15 un svētdienās pulksten 11:00.
Dievkalpojumus vada mācītājs Didzis Kreicbergs ar palīgiem.

 

Šī gada nogalē no 12. līdz 26. decembrim, grupa “Triānas Parks” aicina uz koncertu sēriju “Kompozīcijas”. Cēsu Svētā Jāņa baznīcā koncerts notiks svētdien 13.decembrī pulksten 19:00.
 

Oktobris, 2020.

Cēsu Svētā Jāņa baznīcas vēsturi kopš šīs vasaras beigām var izzināt ar jaunas mobilās lietotnes palīdzību. Tajā apkopoti vairāki desmiti audiostāstu par ievērojamākajiem apskates objektiem Cēsu senākajā dievnamā. Lietotnē pieejami dažādi rīki, kas aizraujošā veidā atklāj baznīcā saglabātās vērtības, kā arī ļauj ielūkoties dievnamā dažādos tā pastāvēšanas laikos.

Septembris, 2020.

20. septembrī plkst. 17.00 - Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Kristīgās mācības ievadnodarbība 10. septembrī pulksten 18:15, piedaloties ceturtdienas dievkalpojumā.

Augusts, 2020.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 22.līdz 23.augustam, Raunā un Cēsīs norisinājās nu jau pēc kārtas septītās Cēsu Sv.Jāņa ev.luteriskās lauku draudzes dienas. Šogad draudzes dienu moto bija „Tu piepildi mani ar prieku Sava vaiga priekšā...” (Ps.16:11)

Sestdien, 29.augustā pulksten 11.00 Cēsu Svētā Jāņa lauku evaņģēliski luteriskā draudze ikvienu interesentu aicina uz arhibīskapa Jāņa Vanaga vadīto pateicības svētku dievkalpojumu. Pateicības svētku turpinājumā (ap pulksten 13.00) kopā svinēsim mūsu baznīcas restaurācijas projekta darbu pabeigšanu.

Maijs, 2020.

Jūnijā apritēs divi gadi kopš Cēsu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijas projekta faktisko darbu uzsākšanas. Šajā laikā restaurācijas komandas ieguldījums ir būtiski uzlabojis ne tikai ēkas vizuālo tēlu, bet arī tās funkcionālo ilgtspēju. Cēsu vecpilsētas siluetu veidojošā centrālā objekta atdzimšanu jau šobrīd atzinīgi novērtējuši gan cēsnieki, gan pilsētas viesi. Līdz projektā plānoto darbu noslēgšanai atlicis vairs pavisam nedaudz.

Sākot ar ceturtdienu, 14.maiju, atsākam dievkalpojumu noturēšanu baznīcā:

Ceturtdienās pulksten 18:15, svētdienās, kā ierasts - 11:00.

Lai nodrošinātu Tieslietu ministrijas nosacījumu ievērošanu, tiek ieviesti vairāki noteikumi svētdienas dievkalpojumos mūsu draudzē:

Dievkalpojumā drīkst piedalīties ne vairāk kā 25 cilvēki (ieskaitot kalpotājus).

Pieteikšanās dievkalpojuma apmeklējumam ir obligāta, sūtot sms (īsziņu) mācītājam Didzim: 26173331 un saņemot apstiprinājumu.

Aprīlis, 2020.

Turpmāko svētdienu dievkalpojumi visu valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa laiku tiks ievietoti www.youtube.com kanālā Cēsu Svētā Jāņa draudze .

10.maija svētdienas dievkalpojums: https://www.youtube.com/watch?v=4I3VqvtoEkQ

3.maija svētdienas dievkalpojums: https://youtu.be/jhbz9miFIkQ

26.aprīļa svētdienas dievkalpojums: https://youtu.be/K16LbsFW4Fk

Šodien 16.aprīlī  baznīcā tiek uzstādītas jaunās vitrāžas, kas papildinās logus altāra daļā un baznīcas jomā.

Liels paldies stikla māksliniecei Andai Munkevicai par pacietību skiču saskaņošanā un fantastisko darbu to izgatavošanā.

Jaunās vitrāžas tapa ERAF baznīcas restaurācijas projekta ietvaros

Lieldienu rīta dievkalpojums: https://youtu.be/kwRT6HV2jek

Lielās piektdienas rīta svētbrīdis: https://youtu.be/9Am4b2v7O04

Zaļās ceturtdienas dievkalpojums: https://youtu.be/1hHQT2dVi4A